zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Je v Sýrii kríza alebo vojna?

  September 1st,2013 Posted in Články, Nezaradené, Zo sveta

  syrian-soldiers-BASHAR-ASSADDo redakcie KROKOV nám prišiel článok od pána Abdalla, Sýrčana žijúceho na Slovensku. Jeho postrehy, komentáre a úvahy týkajúce sa eskalujúceho napätia v Sýrii sme sa rozhodli zverejniť na našom webe.

  Hovorí sa, že v Sýrii je kríza. My, Sýrčania hovoríme, že je to vojna proti Sýrii.

  Uvádzam nasledujúce skutočnosti na dôkaz môjho tvrdenia

  -           Nájomní vrahovia z Al-Kájdy rozpútali v Sýrii špinavú vojnu na objednávku USA a Izraela. USA sa priznávajú, že pomáhajú rebelom z ľudských pohnútok a Izrael priznáva, že rozbitie sýrskeho štátu poslúži jeho pohodlnej budúcnosti (zakladateľ štátu Izrael Ben Gorion napísal : Sila Izraela nie je vo vyvlastnení atómovej bomby, ale v rozbití troch armád Iraku, Egypta a Sýrie).

  -           Invázia desiatok tisíc teroristov Al-Kájdy do Sýrie cez hranice s Tureckom, Libanonom, Jordánskom a Irakom a s výdatnou pomocou týchto krajín . Niekto musel organizovať veľmi komplikovanú logistickú operáciu, aby dopravili týchto zabijakov z celého sveta do Sýrie, financovali, ozbrojili, vytvorili vojenské tábory na ich prípravu, dodali im najmodernejšie spojovacie zariadenia prepojené priamo so špionážnymi satelitmi… (to všetko priznáva verejne Francúzsko, Veľká Británia, USA a Izrael poskytuje pre mnohých z nich zbrane a lieči ranených z ich radov).

  -           “Rozdeľuj a panuj”, preto Izrael a USA robia čo môžu pre rozdelenie a oslabenie Sýrie, aby následné zrušili práva Palestínčanov na navráť do Palestíny. Sýria je ozajstnou prekážkou.

  -           Sýria je jednoducho pre Ameriku a Izrael nepohodlný štát. Sýria nesúhlasí s presídlením Palestínčanov mimo historickej Palestíny a uznáva ich navráť domov, odkiaľ boli vyhnaní v roku 1948. Sýria tak postupuje podľa rezolúcie OSN č.194 a iných rozhodnutí medzinárodného spoločenstva.

  -           Objav enormných zásob nafty a plynu v Sýrii nahnal strach “svetu demokracie”, že by taká “neposlušná krajina”, ako je Sýria mohla disponovať s veľkým bohatstvom.

  -           V Sýrii neprebieha boj o demokraciu a reformy. Verí niekto tomu, že zabijaci z Čečenska, Afganistanu, Pakistanu atď. usilujú o demokraciu v Sýrii, zatiaľ čo doma majú stredovek?

  -           Je to boj o budúcnosť Stredného východu a nastolenie Zákona džungle (meniť vlády štátov podľa želania Ameriky) alebo nastolenie medzinárodného práva a uplatnenie princípov OSN a hlavne nezasahovania do vnútorných záležitosti štátov (o čo usilujú hlavne Rusko a Čína a iné štáty).

  -           Ti, čo nosia zbrane a zabíjajú v Sýrii sú len platenými kreatúrami a prenajatými nástrojmi v službách ich chlebodarcov.

  -           Títo ozbrojení bezcitní kanibali fungujú ako “džin vo fľaši”. Vypúšťajú sa v prípade potreby, aby rozosiali skazu a chaos (Sýria , Líbya, Jemen, Alžírsko, Afganistan, Čečensko…). Poznáme ich pod názvami : Al-Kájda, Militantné skupiny, Radikálni Islamisti, ale demokratická Európa ich nazýva v prípade Sýrie „Povstalcami, Bojovníkmi za slobodu alebo oponentmi režimu Bašára Assada“.

  -           Hlavné liahne týchto zabijakov sú “Saudská Arábia a ďalšie arabské naftárske miništátiky, ktoré sú veľmi bohaté a nevedia čo so sebou robiť. Tak vyrábajú také neľudské zmije, posielajú ich do sveta a sledujú ich výkon so vzrušením. Je to pre nich zábava a prestíž, keď utápajú krajiny v krvi.

  -           v Júni 2012 na TV “Francie 24″ vyhlásil Dawud Oglo, minister zahraničia Turecka, že “robili sme, čo sme mohli, aby padol sýrsky režim, ale nepodarilo sa nám to”. Je známe, že Turecko nebolo prijaté do EÚ hlavne pre nedostatok demokracie v Turecku. Tak na čo sa hrá toto Turecko, keď údajne chce zaviesť demokraciu v Sýrii?

  -           Róbert Ford , bývalý veľvyslanec USA v Sýrii priznal, že v Sýrii operuje Al-Kájda.
  -           Clintonová, bývala ministerka zahraničných veci USA, priznala viac krát, že v Sýrii operuje Al-Kájda.

  -           Jeffrey Filtman, poradca Clintonovej pre Stredný východ priznal novinárom to isté.
  -           Mnoho amerických novinárov a analytikov priznalo, že svetové masmédia klamú v otázke Sýrie. Neprinášajú objektívne zápravy (ako vyžaduje novinárska etika), ale vyrábajú lživé správy, aby rozdúchali náboženské vášne a rozosiali nenávisť medzi obyvateľmi Sýrie. Jednoducho tlačia Sýriu do občianskej vojny.

  -           Nemecké noviny Der Spiegel zverejnili “obsah stretnutia so zabijakom z takzvanej Opozície, ktorá operuje v Sýrii. Tento Zabijak sa chválil, že on sám a jeho kumpáni z takzvanej bojovej skupiny “POHREBNÁ SLUŽBA” zabíjajú ľudí, unášajú a pýtajú si výkupné.

  -           Minister vnútra Jordánska priznal, že pašeráci pašujú zbrane do Sýrie vo veľkom.

  -           To isté priznal i minister obrany Libanonu a libanonské bezpečnostné sily vyhlásili viac krát, že zadržali kamióny plné nelegálnych zbrani a postavili pašerákov pred súd.

  -           Deväťdesiat ročný minister zahraničných veci Saudskej Arábie (vo funkcii je už 70 rokov) vyhlásil verejne, že podporuje rebelov v Sýrii a posiela im zbrane a iné veci na nastolenie demokracie v Sýrii (pričom ženy v Saudskej Arábii nesmú ani len riadiť auto).

  -           To isté vyhlásil i minister zahraničných vecí Kataru

  -           Na postoj Západu k sýrskej kríze sa vzťahuje príslovie “ZLODEJ KRIČÍ CHYŤTE ZLODEJA” Je to pokrytectvo.

  Oni sami podporujú ozbrojené teroristické skupiny, ktoré zabíjajú Sýrčanov, ničia infraštruktúru. školy, nemocnice, plynové a naftové potrubie, železnice, elektrárne, pekárne, silá na Obilie. Jednoducho zastavujú život sýrskej spoločnosti.

  Na riešenie krízy v Sýrii je jednoduchý recept, ktorý ma názov a obsah :

  Jeho názov je:

  “Nech si Sýrčania riešia svoje problémy sami a bez vonkajšieho zásahu!”

  OBSAH je výzvou Západným krajinám:

   

  Zastavte vysielanie TV Al-džazíra a podobných zdrojov lži, ktoré rozdúchavajú sektárske vášne , rozsievajú svoje mediáne jedy a podporujú násilie v Sýrii.

  Stiahnite svoje ozbrojené skupiny zo Sýrie. Tieto skupiny sú vytvorené z teroristov Al-Kájdy a iných radikálnych islamských skupín , proti ktorým oficiálne bojuje Západ, ale posiela ich na destabilizáciu Sýrie.

  Prestaňte sa miešať do vnútorných záležitostí Sýrie.

  Rozkážte svojim kumpánom v Sýrii, aby sa zúčastnili na zahájených reformách a budúcich parlamentných voľbách, ktoré sa budú konať pod dozorom pozorovateľov z celého sveta v roku 2014! 

  Ing. A. Abdalla, PhD

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist