zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Kto je skutočný víťaz?

  Apríl 13th,2014 Posted in Články, Komentáre, Publicistika
  10001365_645273855527690_796621840_n

  zdroj obrázku: nezavisli.blogspot.com

  V poslednom čase sme boli zavalení množstvom komentárov, analýz, či hodnotení výsledkov prezidentských volieb. Bežný divák, poslucháč alebo čitateľ nemal šancu sa týmto subjektívnych vyjadreniam mnohých politológ, sociológov, či pseudoodborníkov na spoločnosť vyhnúť. Otázkou však zostáva, čo sa nám snažia mnohé médiá týmto spôsobom podsúvať.

  Akousi samozrejmosťou je, že tieto voľby sú považované za demokratické. Je tomu, ale skutočne tak? Prax a dianie tomu vôbec nenasvedčovali, a ani nenasvedčujú. Médiá však na to vôbec neupozorňujú. O akú demokraciu ide, keď televízie rozdelia kandidátov  na prvú, druhú, či nebodaj až tretiu ligu? O akú demokratickú debatu ide, ak sa niektorí z kandidátov spolu v diskusných reláciach ani nestretli? Nie je to náhodou účelové? O akej férovosti môžme hovoriť, ak sú otázky kladené moderátorom účelové a tendenčné, len preto, aby upútali pozornosť voličov na inú tému?

  Ako môžu médiá tvrdiť, že sa snažili byť čo najobjektívnejšie, ak priestor na vyjadrenie nebol pre všetkých kandidátov rovnaký? Prečo sa médiá a hlavne západnou štvavou ideológiou dezinformovaní investigatívni novinári nevenovali porušeniu zákona mnohými kandidátmi, ktorí svoje kampane začali oveľa skôr ako to zákon umožňuje? Žiaľ, toto je slovenská realita. Zákon je porušený do očí bijúcim spôsobom, opakovane a účelne, ale nikomu to neprekáža. Prečo asi.

  V akom zdeformovanom režime to žijeme, ak tvrdíme, že voľby boli demokratické a zároveň súhlasíme s tým, že každý kandidát minul na kampaň iný balík peňazí?

  Koľko dôkazov ešte potrebujeme, aby sme prestali veriť, že skutočne žijeme v demokracii? Demokracia je len mýtus, je to len spôsob ako legálne získať moc pod rúškom šírenia ľudských práv a slobôd na americký spôsob.  Prestaňme konečne slepo veriť účelovým prieskumom alebo zámerne vyberaným odborníkom!

  Napriek všetkému skúsme si sami pre seba zhodnotiť tieto voľby. Kto sa stal skutočným víťazom? Sú to peniaze a kapitál, nie samotný Kiska!

  Martin Vavruš

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist