zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Kto stojí za genocídou v Ukrajine?

  Máj 7th,2014 Posted in Nezaradené

  odesaNa plánovaní a uskutočňovaní zvláštnych operácii na juhovýchode Ukrajiny sa aktívne podieľajú tajné služby USA. Vyhlásil to vedúci poradcov Skupiny poradcov riaditeľa Ruského inštitútu strategických štúdii Vladimír Kozin.

  Podľa neho, ide o cieľavedomé rozpútavanie ozbrojeného konfliktu v Európe, s cieľom zabezpečiť východ ekonomiky USA z krízy, zdôvodniť nové vojenské výdavky NATO a zmeniť vojensko-politickú mapu Európy a neskôr pozvať Kyjev do Severoatlantickej aliancie.

  Vlády západných krajín sledujú svoje geopolitické záujmy a cielene porušujú jedny zo základných demokratických práv – právo na život a právo na slobodu slova. Klamú svojich občanov o udalostiach, ktoré prebiehajú na juhovýchode Ukrajiny a neukazujú reálne dramatické udalosti, ktoré sa tam dejú.

  Uvádza, že mnohé fakty sú dôkazom aktívnej účasti amerických tajných služieb a súkromných vojenských štruktúr v udalostiach na Ukrajine. Kyjevskí ultra radikáli používajú vojenskú silu proti občanom, sú v tomto tolerovaní a podporovaní USA, EÚ a Parlamentným zhromaždením EÚ. Ukazuje sa, že pri takejto morálnej podpore sa nechystajú zastaviť pred novými obeťami. Dôkazom toho sú streľby do neozbrojených ľudí v Slavjansku, Kramatorsku, Andrejevke, masové zabíjanie formou podpaľačstva v Odese.

  Všade sa ozývajú otvorené výzvy ultranacionalistov a fašistov-extrémistov z Kyjeva na fyzickú likvidáciu nevhodných pre nich ľudí a ih „vytlačenie“ z krajiny, ako sa to robí v krajinách Pobaltia. Uskutočňovanie špeciálnych operácii kyjevskou vládou proti rusky hovoriacemu obyvateľstvu môže vyprovokovať aktívnu podporu a účasť v bojovej činnosti na strane občanov juhovýchodných oblasti Ukrajiny kozáckych ozbrojených skupín z postsovietskych republík (je ich do 30 tisíc osôb), ako aj špeciálnych jednotiek Čečenskej republiky, ktoré majú veľké skúsenosti boja s terorizmom na Kaukaze.

  -ps-

  podľa kp.ru 5.5.2014

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist