zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Je hrozné, ako nás klamú

  September 3rd,2014 Posted in Články, Komentáre

  suskoKlamú každý deň a klamú vo všetkom. Veľmi výrazne to vidieť na informáciach, správach a komentároch o ukrajinskom probléme. Teda dianí na Ukrajine a „okolo nej“.

  Klamali  o príčinách vzniku ozbrojeného konfliktu  na Ukrajine.

  Klamali o zasahovaní Ruska na Ukrajine.

  Klamali o politickom pozadí konfliktu.

  Klamali o nezasahovaní USA a NATO.

  Klamali o zostrelení malajzijskeho lietadla nad Ukrajinou.

  Klamú o technických a vojenských aspektoch konfliktu, o vývoji situácie, o skutočných obetiach a skutočných agresoroch. 

  Príklad z dnešného dňa 3.septembra 2014:

  Americko-pätolizačský denník SME na internetovej stránke uvádza informácie zo stretnutia generálov NATO s ukrajinským prezidentom Porošenkom minulý týždeň. „Na veľkej mape boli husto vyznačené ruské jednotky na severe, západe a juhu východnej hranice Ukrajiny. Zaznačených bolo najmenej 20 práporov s minimálne 500 vojakmi a ťažká vojenská technika.” 

  Paní redaktorka (Miriam Zsilleová) sa neunúvala prekonzultovať vojenské otázky, o ktorých píše v článku, aspoň s poručíkom ozbrojených síl. Nemusí to byť generál. Aj ten by jej povedal, že 20 práporov to určite nebude 500 vojakov. 

  Ale jej nejde o objektívnu informáciu čitateľov. Jej ide o dezinformáciu, strašenie, prehlbovanie rusofóbie u tých, ktorí jej ešte nepodľahli. A „vytváranie“ dôkazov o ruskom zasahovaní na Ukrajine. Popudenie ľudí proti Rusku. 

  Čie záujmy presadzuje a čiu vôľu plní? 

  Stačí ďalší citát z jej článku „Analýza NATO hovorí o vojenskej prehre Kyjeva“. Uvádza: „Najviac starosti robí generálom v NATO otvorenie nového frontu na juhu, blízko mesta Mariupoľ. Moskva tam môže svoje jednotky využiť na to, aby získala pozemné spojenie na polostrov Krym“.

  Teda trápia ju „starosti generálov NATO“. 

  Nezaujíma ju, kto začal biť a zbraňami ohrozovať ľudí na Ukrajine, ktorí mysleli inak, ako vládnuca moc, ktorá prišla k moci prevratom. Teda nezákonne. Nezaujíma ju, kto pripravil zákonmi niekoľko miliónovú „menšinu“ ukrajinských občanov o právo hovoriť svojim rodným jazykom, ruštinou. Kto vyslal na východ Ukrajiny trestnú výpravu, zloženú z oficiálnej armády, „pozliepanej“ národnej gardy a krajne pravicových, nacionalistických, profašistických bojových skupín, obdivovateľov banderovcov, aby zastrašili a potrestali inak zmýšľajúcich Ukrajincov. A prečo sa ľudia z týchto regiónov postavili tomuto bezpráviu. Najprv neozbrojení, potom so zbraňou. 

  Klamstvo ako oficiálna politika. Klamstvo, ako oficiálne spravodajstvo. Klamstvo je podstatou masírovania mozgov a manipulovania s verejnou mienkou. 

  Odvaha a bezočivosť vydávať „zdroje z amerických  satelitov“, „snímky spravodajských služieb USA“, vyhlásenia amerických politikov za „dôveryhodné“ je bezhraničná. Hlavne po verejnom znemožnení tejto dôveryhodnosti v prípade zdôvodnenia agresie do Iraku, bombardovaní bývalej Juhoslávie, ale aj rozbití Líbye a neprestávajúcich útokoch na Sýriu. 

  Je hrozné, ak si uvedomíme, ako nás klamú.

  Ale ešte hroznejšie bude, ak takémuto klamstvu uveríme. 

  Pavol Suško

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist