zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Svetoznámy expert: USA neustále vyzbrojovali Kyjev

  Február 16th,2015 Posted in Články, Správy, Zo sveta

  bombaPodľa Pravda.ru svetový expert, americký politológ Stephen Lendman neverí, že USA dovolia udržať prímerie v Ukrajine. Poznamenáva, že ak armády Donecka dosiahnu prevahu nad ukrajinskou armádou, vtedy môže Obama zapojiť do konfliktu priamo amerických vojakov.

  „Washington dodával ukrajinskej armáde ťažké zbrane od momentu vzniku konfliktu v apríli a možno aj predtým, než sa vojna začala. Kľúč k pochopeniu situácie je v tom, že USA vždy vyzbrojovali Kyjev a vyhlásenia Obamu o zámeroch dodávok sú veľká lož… NATO a vzdušné sily Ukrajiny sú stále zásobované technikou a výzbrojou z iniciatívy Bieleho domu,“ uviedla slová pracovníka Centra výskumu globalizácie agentúra RIA Novosti.

  „Očakávam krátkodobé prímerie, počínajúc nedeľou alebo pondelkom a do niekoľkých týždňov, potom Kyjev opäť začne konflikt za úplnej podpory zo strany USA,“ predpokladá Lendman. Potom začne „ukážkový výprask“ Moskvy, ktorú zahraničné masovo-informačné prostriedky jednoznačne a jednotne obvinia z narušenia „režimu pokoja“.

  Svoje slová uzatvára tým, že v konečnom dôsledku s Ukrajinou naloží americký prezident podobne ako s Irakom.

  Podľa Pravda.ru to nie je jediný expert, ktorý robí podobnú prognózu.

  (ps)

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist