zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Komunistom na Ukrajine zakázali účasť vo voľbách

  Júl 24th,2015 Posted in Zo sveta

  kpuKYJEVV najbližších voľbách na Ukrajine sa nebudú môcť o priazeň voličov uchádzať komunisti. Rozhodlo o tom Ministerstvo spravodlivosti. 

  Po niekoľkých antikomunustických opatreniach, akými bolo napríklad odstránenie všetkých pamiatok so symbolmi ZSSR a premenovaním ulíc a miest, prišla ukrajinská vláda s ďalším opatrením, ktoré de facto stavia komunistov mimo zákon. Je ním zákaz účasti vo voľbách pre strany s komunistickou ideológiou, ktorý podpisom ministra spravodlivosti Petra Petrenka vstúpil do platnosti. 

  “Minister spravodlivosti podpísal výnos, v súlade s ktorým sú komunistické strany pozbavené práva politického a volebného procesu,” vyhlásil to na dnešnej tlačovej konferencii Alexander Turčynov, predseda Rady národnej bezpečnosti a obrany štátu. 

  V súčasnosti sú na Ukrajine zaregistrované tri komunistické strany – Komunistická strana Ukrajiny, Komunistická strany Ukrajiny (obnovená) a Komunistická strana robotníkov a roľníkov, pričom relevantné postavenie na politickej scéne mala doteraz len Komunistická strana Ukrajiny pod vedením Petra Simonenka. Tá krátko po zavedení prvých antikomunistických opatrení spustila iniciatívu zjednocovania ľavicových a vlasteneckých síl do tzv. Ľavicovej opozície. Akým spôsobom sa posledné opatrenia Ministerstva spravodlivosti dotkne tohto projektu zatiaľ známe nie je.

  (red)

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist