zmenšiť zväčšiť text
Články
 • USA poskytnú sýrskym rebelom letecký výcvik

  August 4th,2015 Posted in Články, Správy, Zo sveta

  obama

   WASHINGTON – USA mienia v najbližšom čase poskytnúť pomoc sýrskym povstalcom prostredníctvom vojenského výcviku. Nebude sa týkať iba tradičnej formy cvičenia, ale pôjde i o výcvik letecký. Potvrdil to jeden z členov americkej vlády. Odsúhlasenie tohto návrhu zo strany armády prišlo aj zo strany amerického prezidenta Baracka Obamu, ktorý nad ním uvažoval už dlhodobejšie, ako informuje CNN.

  Pri bojoch, ku ktorým došlo pred týždňom, zahynulo na severe Sýrie šesť vojakov, ktorí boli vycvičení armádou Spojených štátov amerických. USA obviňuje za tento čin príslušníkov hnutia al-Káida. Obeťami bojových akcií sýrskych povstalcov bola ozbrojená skupina tureckých vojakov, podporovaná vládou Spojených štátov. Tieto jednotky sú určené na vojnu proti extrémistom v radoch hnutia Islamského štátu (IS).

  Spojené štáty mienia do budúcnosti pokračovať vo výcviku povstaleckých jednotiek, ktoré sa zúčastnia priamych konfliktov s extrémistami zo spomínaného hnutia. Zložitou úlohou však pre nich bude nábor kvalitných a dôveryhodných bojovníkov, pretože predpoklad, že nájdu 5000 spoľahlivých jedincov je mizivý. Dotvrdzuje to aj fakt, že dosiaľ sa v ich útvare nachádza iba 54 členov, ako  tvrdí agentúra DPA.

  (dj)

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist