zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Viac ako 2500 vojakov nasadia na ochranu českých hraníc pred imigrantmi

  August 16th,2015 Posted in Články, Správy, Zo sveta

   

  Státní-hranicePRAHA Medzi prezidentom Českej republiky a náčelníkom generálneho štábu armády Zdeňkom Bečvářom prebehla diskusia o pravdepodobnej spolupráci vojenských zložiek pri prevencii hraničného priestoru pred možným tlakom zo strany ilegálnych imigrantov.

  Zo strany armády Českej republiky je k dispozícii približne 1500 až 2600 vojakov. Na túto akciu je však nutné získať povolenie o strany českej vlády. Stretnutie oboch strán sa uskutočnilo na zámku v Lánoch. Tak Miloš Zeman, ako i Zdeňek Bečvář súhlasia s tým, že je nutné chrániť ČR pred nelegálnymi presídlencami, aj za spolupráce policajných síl. Armáda je schopná na hranice republiky okamžite zaslať 1500 členov vojenských jednotiek. Následne sa môže ešte armáda rozrásť do konečného, vyššie spomenutého počtu, čo je viac ako 2600 brancov. K tomu bude ale nutné prispôsobiť určité plány ozbrojených zložiek v rámci profesionálnych cvičení.

   

  Prípadné alternatívne nariadenia si berie plne na zodpovednosť premiér Bohuslav Sobotka, ktorý má k týmto úkonom kompetencie. V kontexte s narastajúcou vlnou utečencov Česká republika prednedávnom zaviedla primárnu fázu zákrokov, s eventuálnym zasiahnutím armádnych zložiek pri zabezpečovaní pohraničia môže nastať ochranný stupeň dva až tri.

   

  (dj)

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist