zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Kto obmedzuje demokraciu na Slovensku a prečo

  September 15th,2015 Posted in Články, Prečítali sme

  OLYMPUS DIGITAL CAMERAInternetová stránka Slovensko-ruskej spoločnosti na Slovensku priniesla informáciu o tom, že je ohrozené uskutočnenie verejného zhromaždenia pred Ministerstvom obrany SR v Bratislave, ktoré sa malo konať 16. septembra tohto roku. Prekážkou realizácie demokratického práva občanov na vyjadrenie ich názoru na prejazd amerických jednotiek a ich pobyt na Slovensku sú obštrukcie štátnych orgánov.

  Hoci protestné zhromaždenie občanov bolo ohlásené na okresnom úrade v Bratislave II už 9.septembra 2015, až 14.septembra bolo organizátorom vedeným Jánom Čarnogurským oznámené, že priestory na ulici Kutuzovovej, ale aj Jarošovej, Vajnorskej a Kukučinovej sú vyhradené na iné účely. Na zhromaždenie skupiny 150 osôb, ktoré budú riešiť „zabezpečenie osôb a majetku“. A to pre istotu na dní 12. až 17.septembra 2015 od 6.do 20.hodiny. Ohlasovateľom tohto „zhromaždenia“ je riaditeľ Vojenskej polície plukovník Hamar.

  Je zrejme, že ide o pokus znemožniť protestné zhromaždenie občanov proti prejazdu amerických vojsk po území Slovenskej republiky.

  Komunistická strana Slovenska považuje takéto konanie za obmedzovanie demokratických práv občanov na vyjadrenie ich názoru na konkrétnu udalosť, na vyjadrenie svojich predstav o zvrchovanosti a suverenite Slovenska teraz i v budúcnosti. Nech už stojí za pripravenými obštrukciami ktorákoľvek štátna inštitúcia alebo štátny úradník, je to dôkaz o falošnosti, dvojtvárnosti a iluzornosti chápania a uplatňovania demokratických práv na Slovensku.

  To, že ohraničenie využívania uvedených „zablokovaných“ ulíc bolo vymedzené až na šesť dní je prejavom obáv štátnej moci z akéhokoľvek prejavu nespokojnosti občanov Slovenska s oficiálnou štátnou politikou vo vzťahu k americkej vojenskej politike i armáde USA.

  KSS mala v úmysle podporiť uvedené protestné zhromaždenie, pretože má dostatok poznatkov, informácii, skúsenosti a analýz o tom, akú úlohu a poslanie zohrávali americké jednotky a americkí vojaci v rôznych častiach sveta, aké ciele mali dosahovať v celom povojnovom období.

  KSS vyjadruje protest proti takémuto postupu Vojenskej polícii a aj jej nadriadenej zložky – Ministerstva obrany SR, ktorej pokyny plní.

  Pripomína občanom, že toto je len jeden z názorných príkladov „demokracie“ na Slovensku, o ktorej tak „nadšene“ hovoria mnohí politici i média za ostatných 26 rokov. Podobný stav s „demokraciou“ je aj v ďalších oblastich životra občanov a fungovania spoločnosti na Slovensku.

  14.septembra 2015

  Jozef Hrdlička, predseda KSS

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist