zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Mladí ľavičiari vyzývajú poslancov NR SR hlasovať proti základni NATO

  November 8th,2015 Posted in Články, Správy, Z domova

  04BRATISLAVAFront ľavicovej mládeže vo svojom najnovšom vyhlásení vyzýva poslancov NR SR, aby hlasovali proti vládnemu návrhu zákona o vybudovaní základne NATO na území Slovenska.

  “Front ľavicovej mládeže vyzýva všetkých poslancov NR SR, ktorí sa cítia byť  ľavičiarmi a vlastencami, aby hlasovali proti tomuto návrhu zákona. Hlasujte proti vybudovaniu základne, hlasujte za mier!,” píše vo svojom vyhlásení FĽM. Mladým ľavičiarom sa nepáči, že základňa vo Vajnoroch už nebude pod kontrolou slovenskej armády, ale bude podliehať veliteľstvu NATO v poľskom Štetíne.

  Rovnako sa im nepozdáva financovanie tohto projektu – peniaze, ktoré na to vyčlení SR by si vedeli predstaviť aj efektívnejšie. Navyše, základňu NATO na území Slovenska považujú za príliš konfrontačnú voči Rusku a zároveň si myslia, že sa automaticky stane terčom pre tých, proti ktorým bude vybudovaná.

  Parlament bude o tomto návrhu zákona rokovať na 58. schôdzi, ktorá začne v utorok 10. novembra o 13,00. Aj keď ešte nie je presne známy čas, kedy sa 42. bod rokovania dostane na rad, Front ľavicovej mládeže vyzýva občiansku verejnosť, aby sa pripojila k pochodu na parlament, ktorým chcú poslancom pripomenúť, že by v prvom rade mali zastupovať záujmy bežných ľudí.

  Celé vyhlásenie FĽM si môžete prečítať na webe organizácie.

  (ab)

   

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist