zmenšiť zväčšiť text
Články
 • USA sú vinné za terorizmus v Európe a za zhoršenie vzťahov Európy a Ruska

  Júl 25th,2016 Posted in Články, Správy, Zo sveta, Zo sveta

  zyuganovVo vzťahu k teroristickej akcii vo francúzskom Nice predseda KS Ruskej federácie Gennadij Zjuganov vo vysielaní Life News 15.júla povedal, že za takýto stav v Európe sú vinní Američania. Oni rozbili blízky Východ, skaličili Líbyu. Muamár Kaddáfi upozorňoval „Zastavte sa! Ja som poslednou prekážkou pred týmto nájazdom“! To isté sa stalo aj v Tunisku.

  Podľa jeho slov je treba spojiť sily proti tomuto strašnému zlu – terorizmu. Závery by si mali urobiť aj Francúzi. Pretože mnoho rokov pracuje v Európskom výbore a často cestuje do Štrasburgu, pozoroval, že situácia sa menila z roka na rok k horšiemu. Podľa neho Francúzi strácajú svoje morálne a etické hodnoty, strácajú francúzskeho ducha, ktorý symbolizoval tento národ ako ľudí-víťazov, ľudí vzácnej kultúry, umenia. Teraz sa to všetko poplietlo a teraz sa aj jedny z najlepších kúpeľov menia na zónu teroristických akcií.

  Vyjadril aj názor, že USA obsadzujú trhy na Blízkom Východe a vytláčajú z nich ostatných, vrátane turistov. Obchod medzi Ruskom a Európou bol okolo 450 miliárd dolárov, s USA menej ako 30 miliárd. Teraz si Američania postavili za cieľ všetkých vyhnať, zabrať tento trh a diktovať svoje  podmienky. Je vidieť že je to dobre premyslený krok, premyslené akcie, vrátane diverzii proti Európe. Podsúvajú nám sankcie. Od tohto  bláznovstva nás NATO nezachráni.

  Čo sa týka vyhlásení o hrozbe ruskej agresie voči Európe ukázal na skutočnosť, že zatiaľ čo sa Američania zúčastňujú rokovaní o Sýrii a Ukrajine, o návrhoch ešte znížiť jaderný arzenál, na druhej strane rinčia zbraňami. NATO uskutočnilo cvičenie s 30 tisíc vojakmi vo vzdialenosti 3-4 kilometre od ruských hraníc. Štyri prápory po tisíc ľudí tam nechali na najbližšie obdobie. Vytvorili raketovú základňu v Rumunsku a budujú v Poľsku.

  Jednoznačne ide o agresívnu vojenskú štruktúru, ktorá bola vytvorená preto, aby „kŕmila“ vojensko-priemyselný komplex a zabezpečovala americké záujmy. Pripomenul, že nedávno vo Varšave bolo prijaté rozhodnutie, aby viac ako 2 percenta hrubého domáceho produktu všetkých 28 krajín NATO vydeľovali na túto vojenskú organizáciu, ktorú nikto neohrozuje a ktorá po celej planéte seje smrť, zločinnosť a plodí terorizmus.

  - ps-

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist