zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Mladí ľavičiari vyjadrujú solidaritu českým anarchistom

  August 11th,2016 Posted in Články, Správy, Z domova

  5Front ľavicovej mládeže (FĽM) na svojom webe uverejnil stanovisko, v ktorom vyjadril podporu a solidaritu piatim Čechom súdeným za prípravu teroristického útoku, ktorý mali spáchať pomocou zápalných fliaš. V stanovisku FĽM sa uvádza, že „celý proces je politický motivovaný s cieľom zastrašiť antimilitaristickú mládež“.

  Polícia Českej republiky zatkla v apríli minulého roku počas akcie Fénix, namierenej proti “ľavicovým extrémistom” jedenásť ľudí podozrivých z prípravy útoku na transport vojenskej techniky. Obvinenie bolo vznesené proti šiestim ľuďom, v súčasnosti čelia žalobe piati z nich. Traja z prípravy teroristického útoku, a dvaja obžalovaní z neohlásenia pripravovaného útoku. Obžalovaným hrozí trest od ôsmych rokov až po výnimočný trest doživotia.

  Obžalovaní obvinenia vytrvalo odmietajú – tvrdia, že sa stali obeťami nasadených agentov-provokatérov, ktorí iniciovali nielen útok na vlak, no dlhodobo nabádali aktivistov k násilným činom.

  „Front ľavicovej mládeže vníma proces ako vykonštruovaný, ktorý má slúžiť na výstrahu všetkým mladým, ktorí sa nestotožňujú s rastúcou militarizáciou ich krajiny a so zvyšujúcim sa napätím, ktoré iniciujú práve členské štáty NATO. Zároveň vyzývame na stiahnutie obžaloby proti piatim českým aktivistom,“ uvádza sa v stanovisku mladých ľavičiarov.

  (mf)

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist