zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Mladí ľavičiari sa pripravujú na zjednotenie

  August 17th,2016 Posted in Články, Z domova

  13938586_1387168797964146_1038005007009146273_n

  BRATISLAVAV Banskej Bystrici sa pripravuje Zjazd ľavicovej mládeže. Organizátori chcú na výročie SNP zjednotiť mládež v boji za jej práva a zároveň dať nový impulz mierovému hnutiu. Zjazd sa uskutoční 29. augusta, teda na výročie SNP, symbolicky v Banskej Bystrici. 

  “Cítime, že so súčasnou kapitalistickou spoločnosťou niečo nie je v poriadku. Vidíme, že dnešný svet je postavený na konzume, honbou za ziskom, bezohľadnosti, vykorisťovaní a nespravodlivosti. V Európe opäť silnie fašizmus a militarizácia a my to chceme zmeniť,” píšu organizátori v tlačovej správe.

  Mier je prvoradý

  Zjazd pripravuje Front ľavicovej mládeže, ktorý sa napríklad v septembri zviditeľnil pokusom o blokádu amerického vojenského konvoja. FĽM je odvtedy súčasťou mierového hnutia na Slovensku, ktoré je zamerané na aktivity proti NATO a militarizácii Slovenska. Počas roka a pol podporili protesty proti aktivitám NATO viaceré organizácie či osobnosti ako napríklad odborník na medzinárodné vzťahy František Škvrnda, analytik Eduard Chmelár, spevák Zóny A Koňýk, predseda Matice Slovenskej Marián Tkáč či bývalý premiér Ján Čarnogurský, ktorý protesty organizuje.

  “Mierové hnutie preukázalo mimoriadnu životaschopnosť. Už viac ako rok a pol sa pravidelne uskutočňujú mierové protesty – proti výstavbe logistického centra NATO pri Poprade, proti zvyšovaniu výdavkov na zbrojenie na úroveň 1,6% HDP, proti výstavbe minizákladne NATO v bratislavských Vajnoroch či proti vyslaniu našich vojakov do pobaltských krajín na hranicu s Ruskom. Tieto a ďalšie dôvody zároveň svedčia o opodstatnenosti mierových aktivít,” píšu organizátori a dodávajú: “mierové hnutie však potrebuje nový impulz a my mu ho chceme dať v podobe väčšieho zapojenia mládeže”.

  Vítaný je každý

  Aj keď je Zjazd ľavicovej mládeže podujatím FĽM, organizátori ho chcú otvoriť verejnosti. “Na podujatí privítame každého mladého človeka, ktorý sa chce v rámci svojich možností podieľať na budovaní ľavicového mládežníckeho hnutia na Slovensku,” píšu organizátori. Podľa údajov v správe stačí napísať mail na flm@flm.sk do 28. augusta so žiadosťou o zaradenie do zoznamu účastníkov. 

  Priebežné novinky o zjazde budú organizátori publikovať na facebookovom evente a na webe organizácie.

  Redackia

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist