zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Mediálni analytici sa stretnú v Bratislave

  September 21st,2016 Posted in Články, Správy, Z domova

  logo-congresso-San-Marino-stampa-RussaBratislava sa 29. septembra stane miestom medzinárodnej konferencie, na ktorej sa stretnú odborníci na médiá a novinári z rôznych krajín. Konferenciu organizuje renomovaný ruský časopis Meždunarodnaja žizň (Medzinárodný život) vydávaný ruský Ministerstvom zahraničných vecí už po piaty krát, avšak Slovensko sa hostiteľskou krajinou konferencie stane prvý krát.

  “Základnými témami konferencie budú “Dôveryhodnosť informácií ako kritérium zodpovednosti médií” a “Obraz Ruska a Rusov v európskych médiách”. Oficiálnymi jazykmi konferencie budú ruština, slovenčina a angličtina,” píšu v tlačovom vyhlásení organizátori konferencie.

  Podujatie otvoria viaceré osobnosti spoločenského života na Slovensku a v zahraničí – ruský veľvyslanec Alexej Fedotov, šéfredaktor časopisu Meždunarodnaja žizň Armen Oganesjan, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti Ján Čarnogurský či viceprimátor Viedne Johann Gudenus.

  Na konferencii vystúpia nielen hostia z Ruska a Slovenska, ale aj zástupcovia z Čiech, Rakúska, Bulharska, Macedónska, Nórska a ďalších krajín. Spomedzi organizácií, ktorých zástupcovia vystúpia na podujatí, určite zaujme prestížna univerzita MGIMO, OBSE, MZV RF či fond Russkij mir.

  Priestor ale dostanú aj zástupcovia slovenských univerzít a médií.

  “Medzinárodná žurnalistika v súčasnosti vypĺňa mimoriadne dôležitú úlohu pre objektívne pochopenie a následné vyhodnotenie udalostí, ktoré prebiehajú vo svete. Ak dôveryhodne reflektuje udalosti vo svete, je schopná formovať myslenie človeka XXI. storočia a formovať takisto plodný dialóg, ktorý nie je limitovaný hranicami štátov, ale je založený na vzájomnom porozumení a spolupráci,” vyjadril sa na margo pripravovanej konferencie jeden z hlavných organizátorov Armen Oganesjan.

  Prvý ročník konferencie sa uskutočnil v roku 2011 v Paríži, nasledoval Berlín, Viedeň, San Marino a tento rok Bratislava.

  Redakcia

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist