zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Klamstvá o použití chemických zbraní sýrskou armádou

  Apríl 10th,2017 Posted in Články, Komentáre, Publicistika

  us_syriaDo dnešného dňa sa už na internete objavilo viacero verzii o tom, že použitie chemických zbraní zo strany sýrskej armády proti vlastným obyvateľom bola pripravená provokácia. Klamstvo. Ako dôvod na to, aby armáda USA mohla „zasiahnuť“ v inej krajine, bez jej súhlasu a bez súhlasu svetového spoločenstva.

  Nakoniec nebolo by to prvýkrát, kedy by sa na zdôvodnenie operácie proti suverénnym štátom, s následkami na životy miliónov ľudí a vývoj krajiny, použila lož propagandistickej mašinérie USA a ich „prisluhovačov“ a „obdivovateľov“.

  Hneď po údere predstaviteľ ruského ministerstva obrany informoval, že sýrske letectvo bombardovalo veľký sklad munície teroristov a uskupenie bojovej techniky. Z tohto veľkého arzenálu sa munícia s chemickou náplňou dopravovala bojovníkom Islamského štátu na územie Iraku. Túto informáciu potvrdilo aj ministerstvo obrany Sýrie.

  Nelogičnosť použitia chemických zbraní sýrskou armádou jasne a „ľudsky“ vyjadril aj politológ, vodca sýrskeho spolku vo Francúzsku Omran al-Hatib. Povedal, že sýrska vláda sa snaží všetkými silami zachrániť čo najviac nevinných ľudských životov. Preto oslobodzovanie niektorých území trvá mesiace i roky. Treba teda triezvo súdiť, načo by sýrska armáda, ktorá denne, meter za metrom očisťuje sýrsku zem od teroristov, otravovala túto zem chemickými zbraňami? Prečo by zachraňovali ľudí od teroristov a potom ich sami zabíjali? Kde je logika? Pritom je jasné, že teroristi používali chemické zbrane aj predtým, v Sýrii aj v Iraku.

  9.4.2017

  -ps-

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist