zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Na západe panika, na východe sa vyjasnieva

  December 20th,2014 Posted in Články, Komentáre, Publicistika

  V poslednom období, každý priemerne sčítaný občan nevychádza z úžasu. Prostriedky masovej informácie, a to nielen na Slovensku, alebo, lepšie povedané aj na Slovensku, dennodenne chrlia informácie o neskutočnej „rozpínavosti ruského medveďa“, píšu o „porušovaní ľudských práv v Rusku“, píšu vraj o „neslobode“, „diktatúre“ a sám neviem o čom ešte. Niektoré médiá dokonca idú tak ďaleko, že porovnávajú Putina s Hitlerom, nazývajú ho uzurpátorom moci a pod.

  Čo sa to vlastne deje? Čo racionálne si z týchto informácií má vybrať radový občan? Kde hľadať pravdu a ako odpovedať na otázky, s ktorými si občan nevie rady? Čo z toho je pravda, čo vedomé klamstvo a čo slúži len na odvedenie pozornosti od životne dôležitých vecí prebiehajúcich v reálnom svete?

  Ako obyčajne, tak aj teraz skutočná pravda je úplne niekde inde ako nás presviedčajú posluhovači a poplatní pisálkovia novodobých mocných. Pravda je v tom, že život na konkrétnych príkladoch opäť dokazuje, že historický vývoj sa nedá zmeniť, dá sa len pozastaviť. No aj to len na určitú dobu a potom sa naplno prejaví.

  Príčinou rastúcej paniky v kruhoch nadnárodnej finančnej oligarchie, a to najmä v USA a EÚ, je uvedomenie si reality, že ekonomický a politický vývoj vo svete, v posledných rokoch, nastúpil cestu likvidácie jednopolárneho sveta, cestu straty dolára plniť funkciu konvertibilnej meny.

  Áno, dolár je v ohrození. Snahy USA o riadení a kontrole jednopolárneho sveta sa rúcajú. S pádom dolára padá aj ekonomika USA a tým aj jej politická a vojenská moc. Čo horšie sa môže stať „bábkarom“ svetovej ekonomiky a politiky. Všetky vojenské konflikty, ktoré vo svete rozpútali v posledných rokoch prehrávajú a obracajú sa proti nim. Oni bažia po vojne. Nutne potrebujú vojnu. Potrebujú milióny ľudských obetí, potrebujú spôsobiť neopísateľné materiálne škody. Po skúsenostiach z minulosti vedia, že krvavá vojna je jediným spoľahlivým nástrojom v kapitalistickej spoločnosti, ako otvoriť ventil pre ďalší rozvoj ekonomiky. Čo na tom, že na to životmi doplatia milióny ľudí. Hlavné je, že oni budú „pánmi sveta“ a budú sa im „plniť ich mešce“.

  Týchto tiežľudí však v posledných rokoch oblieva horúčka a chorobný pot. Svetový vývoj totiž skutočne neprebieha tak, ako by si to oni želali. Na svetovú scénu totiž nastupujú krajiny BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Juhoafrická Republika). Ich spoločná HDP predstavuje viac ako 1/3 svetovej produkcie. Rastie hlavne ekonomická sila Číny a Ruska. Rusko za posledných 10 rokov bolo schopné popri rastu životnej úrovne obyvateľstva, prezbrojovaní a modernizácii armády, vo svete skúpiť viac ako 1 500 ton zlata. Čína skúpila len o 57 ton menej. Akumulácia zlata v týchto krajinách nie je samoúčelná. Je len prípravou na zavedenie novej svetovej zameniteľnej meny.

  Krajiny BRICS oznámili, že obchod s ropou a plynom medzi sebou nebudú robiť v dolároch, ale buď výmenným obchodom, alebo v národných menách. V tomto obchode, k týmto krajinám sa pripojil aj Irán. To znamená, že naftodolár bude strácať svoju opodstatnenosť na svetovom trhu a jeho hodnota sa začne prepadávať. S ním bude padať aj ekonomická nadvláda USA nad svetom. No a to je vec, ktorá „neodpustiteľne“ začne ohrozovať „svetovládu“ svetových finančných oligarchov, je to vec z ich pohľadu neprípustná a „trestná“. Veď predsa sa jedná o ohrozenie ich neotrasiteľnej nadvlády, a to z ich pohľadu je neporovnateľne viac ako nejaké „milióny pre nich neznámych ľudských obetí“! A tak kopú. Kopú tak silno ako v tom ľudovom prísloví kopal umierajúci kôň!

  No Rusko ide svojou cestou. Pristúpilo k urýchleným opatrenia na zavedenie zameniteľného rubľa krytého zlatom. Pripravuje zavedenie do obehu 50 rubľovej zlatej mince. V súčasnosti politikou nadhodnotenia dolára skupuje vo svete za svoje dolárové štátne rezervy relatívne lacné zlato. Životná úroveň v Rusku za obdobie výkonu prezidentskej funkcie V. Putinom, v porovnaní s ostatnými krajinami, prudko rastie. Aj popri tom ekonomický rozvoj Rusku umožnil totálnu modernizáciu a prezbrojenie armády. Vojenská sila ho oprávňuje s väčšou silou presadzovať medzinárodné právo a medzinárodné normy vo svete. Napr. Sýria, súčasné Srbsko, Južná Amerika. Amerika zúri!

  To všetko a i ďalšie veci ohrozujú životné záujmy USA. Keď nemajú dosť síl zastaviť tento vývoj, všemožne sa ho snažia aspoň zbrzdiť. No ani to sa im nedarí podľa ich predstáv.

  Okrem iného to robia formou farebných revolúcií, s ktorými majú viac ako 20 ročné skúsenosti. Príklad: Juhoslávia, v podstate aj Československo, krajiny Strednej Ázie, Líbya, Egypt Jordánsko a opakovane Ukrajina.

  Žiaľ, na Ukrajine dosiahli to, že vznikla občianska vojna a Slovania zabíjajú Slovanov. No nedarí sa im rozpútať rozsiahlejší vojenský konflikt a tak uvoľniť ventil svojej ekonomiky a hlbšie a bezprostredne, napriek opakovaným provokáciám, zatiahnuť Rusko do vojny proti Ukrajine. V. Putin na posledných stretnutiach predstaviteľov G 20 prišiel s kompromisnými návrhmi na urovnanie konfliktu na Ukrajine. Ako v minulosti, aj teraz, tieto boli USA odmietnuté. Aj to potvrdzuje skutočnosť, že USA na Ukrajine chcú rozpútať veľkú vojnu. Verím, že sa im to nepodarí a že zvíťazia racionálne opatrenia Ruska. USA sú si vedomé svojho nezdaru aj na Ukrajine. Preto hľadajú nové možnosti a snažia sa rozšíriť konflikty aj do iných oblastí sveta.

  Začali opakovane organizovať farebné revolúcie vo všetkých krajinách ktoré sa javia ako možní  spojenci Ruska. V Strednej Európe je to predovšetkým Maďarsko, Čechy a Slovensko. Orbán podporil výstavbu plynovodu Južná cesta – treba ho zvrhnúť! Zeman vyzval k jednote Slovanských národov, k spolupráci s Ruskom a Čínou – treba ho zvrhnúť. Ficova vláda naznačila svoj nesúhlas so zavedením sankcií proti Rusku – treba ju zvrhnúť.

  Pán Kiska však nemá problémy. Ten dokonca ponúkol predstaviteľom NATO aj skladové priestory  vo Vysokých Tatrách. To je pre svetových finančných oligarchov ten správny človek. Do toho treba „investovať“!

  No a naše masmédiá? Tam je všetko v „poriadku“, oddane slúžia svojim chlebodarcom – nadnárodným finančným skupinám. Vôbec in nevadí že pripomínajú pracovníčky najstaršieho povolania na svete.

  Skrátka a dobre, slúžia bez hanby a cti, robia všetko pre to, aby oddialili odchod USA na smetisko dejín!

  Tak to na svete chodí. Každý sa snaží. Len ciele u každého sú iné a osobne som rád, že aj tie formy sa líšia. No vidíme, že tie slová, ktorými nás kŕmili v novembri a po novembri 1989 o zániku triedneho boja boli prázdne žvásty. Triedny boj objektívne existuje a bude zákonite existovať dovtedy, pokiaľ v spoločnosti budú existovať triedy a medzi týmito triedami budú existovať antagonistické vzťahy.

  Alebo snáď v súčasnosti, bohatí tohto sveta sú na takej morálnej úrovni, že miliónom hladujúcich ľudí, vrátane hladujúcich a hladom umierajúcich detí dobrovoľne odovzdajú časť svojho majetku aby ich nasýtili? Nie som naivný človek, ani idealista. A preto som komunista.

  Samuel Zubo

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist