zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Dortmundskí pravicoví radikáli demonštrovali proti imigrantom

  September 6th,2015 Posted in Články, Správy, Zo sveta

  Die Rechte 1DortmundNásilný konflikt nastal v Dortmunde po konfrontácii medzi prívržencami ľavice a pravicovými radikálmi v neskorých nočných hodinách pri hlavnej železničnej stanici, kde mieril vlak s imigrantmi.

  Demonštrácia vznikla na popud pravicových extrémistov, zastupovaných stranou Die Rechte. Pôvodne bolo stretnutie verejne povolené mimo priestoru stanice, no extrémisti sa dostali priamo k nej. Keď vyvolali priamy konflikt sympatizanti strany Die Rechte s prívržencami ľavice, obhajujúcimi práva imigrantov, došlo k nekontrolovateľnej situácii. Asi 20 pravičiarov a 30 ľavičiarov použilo proti sebe rôzne predmety, pričom bolo zranených i niekoľko členov policajných zložiek, jeden radikál a jeden civilista. Štyria účastníci demonštrácie boli zadržaní.

  Stav sa však neupokojil a nabral na obrátkach po tom, keď prívrženci ľavice nedovolili pravicovým radikálom vstúpiť na železničnú stanicu. Policajné zložky použili tradičný spôsob presmerovania radikálov cez priestory stanice k prímestskej železnici, pretože v nočných hodinách nebolo možné zabezpečiť nijaké náhradné mestské komunikácie.

  (dj)

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist