zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Spustila sa obnova priechodu Užhorod – Vyšné Nemecké z Ukrajiny

  September 11th,2015 Posted in Články, Správy, Z domova, Zo sveta

  Užhorod - Vyšné NemeckéUŽHOROD/VYŠNÉ NEMECKÉUž onedlho začne ekonomická vedenie Ukrajiny obnovu hraničného priechodu Vyšné Nemecké – Užhorod. No na práce, ktoré majú byť onedlho vykonané bude musieť byť dostatočne reorganizovaná adaptácia dopravy.

  “Vzáujme plynulého vybavovania je potrebné striktné a plynulé dodržiavanie pokynov príslušníkov pri regulácii dopravy na ukrajinskej, ale aj slovenskej strane,” informuje zástupkyňa Colného úradu Michalovce Klára Baloghová. Začiatok rekonštrukcie hraničného priechodu sa uskutoční 14. septembra t.r. “Cieľom rekonštrukcie hraničného priechodu je predovšetkým zvýšenie komfortu pri vybavovaní cestujúcich a zníženie čakacích dôb v osobnej doprave.” Ako tvrdia ukrajinské úrady, výkon obnovy nenaruší činnosť priechodu. Ukončenie výkonu je naplánované na koniec tohto roka.

  Užhorod – Vyšné Nemecké mieni byť v sektore osobnej prepravy rekonštruovaný v rámci spojeného ukrajinsko-slovenského plánu “Modernizácia a rekonštrukcia hraničných priechodov na slovensko-ukrajinských hraniciach”, čo sa bude týkať zámeru cezhraničnej kooperácie ENPI. Tento plán finančne dotuje Európska únia.

  (dj)

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist