zmenšiť zväčšiť text
Články
 • NATO začína s výstavbou regionálneho veliteľstva na Slovensku

  September 18th,2015 Posted in Články, Z domova, Z domova, Zo sveta, Zo sveta

  11999679_10200890746268958_5112706482348741490_oBRATISLAVA - Už o mesiac NATO presne oznámi, kde na Slovensku rozmiestni nové vojenské základne. Začína s výstavbou oblastných úradov veliteľov a ich štábov nielen u nás, ale i v ostatných krajinách bývalého východného bloku. Krajiny kde, je najväčšia pravdepodobnosť sú práve Slovensko a Maďarsko. Tento zámer však majú oficiálne odobriť ministri obrany členských krajín 8. októbra v Bruseli, ako informuje hovorca NATO na rakúskom serveri Kurier.

  Severoatlantický pakt zvyšuje svoju vojenskú moc, čím iba rozvíja zložitý stav s krajinami Ruskej federácie. Tento krok je už druhým od začiatku roku 2015, pretože už na jeho úvode vykonali paralelné aktivity v Rumunsku, Bulharsku, pobaltských štátoch a Poľsku. Dokončenie plánu sa datuje na úvod budúceho leta.

  Pripravované veliteľstvá sú určené na reguláciu a synchronizovanie misií síl rýchlej reakcie. Ako informuje server Kurier, tieto opatrenia sú určené proti “agresívnej politike Kremľa, priamo v súvislosti so situáciou na Ukrajine”. Štáty na Pobaltí sa obávajú protiofenzívy zo strany Kremľa, a to tým spôsobom, že sa prostredníctvom Vladimíra Putina bude Rusko pokúšať o získanie moci nad touto časťou Európy, ako tvrdí Kurier.

  Na Slovensku, i medzi občanmi týchto krajín nesúhlasiacich s agresívnou politikou NATO, rozmiestňujúcou svoje základne v krajinách Východnej Európy, budú i naďalej prebiehať protestné akcie. Proti tejto klamlivej a agresorskej politike Severoatlantickej aliancie sa preto plánujú demonštrácie prebiehajúce každý druhý týždeň. Priebežne Vás prostredníctvom Krokov i internetu budeme informovať, kde sa dané akcie uskutočnia.

  REDAKCIA

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist