zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Noční vlci opäť na Slovensku

  September 22nd,2015 Posted in Fotografie, Z domova

  1Podujatie, ktorého začiatok prebehol 18. septembra v dedine Kalinov trvalo do 20. septembra. Jeho záver sa uskutočnil v Bratislave, kde sa stretli motorkári zo Slovenska, Ruska, Srbska, Poľska, Česka a Nemecka.

  “Drahí bratia, Slovania, vitajte na pôde nášho mesta, Prešova. Chceme si vás uctiť chlebom a soľou. Prejaviť večnú pamäť tohto národa, že sme nezabudli, kto oslobodil našich rodičov a prarodičov. My si uvedomujeme, koľko vašej ruskej krvi nasiaklo do našej slovenskej zemi. Buďte vítaní!”, privítali vrelo občania Prešova našich ruských bratov.

  Noční vlci položili vence na znak úcty padlých vojakov a vzdali im hold pri ich pamätníku. “Drahí bratia, pre nás je nesmiernou cťou a ďakujeme vám za to, čo pre nás robíte. I za to, že sa nepridávate k organizáciám, ktoré sa v dnešnej dobe snažia podporiť fašistickú ideológiu. Za organizácie, ktoré sa snažia o to, aby sa zabudlo na našu históriu. Naši otcovia i praotcovia tu pred sedemdesiatimi rokmi stáli a nebáli sa postaviť vrahom, fašistom. Ešte raz vám za to ďakujeme”, povedal hovorca Nočných vlkov.

  Delegát charty 2015 nezabudol spomenúť aj inú návštevu. Nepríjemnejšiu. A to práve tú, ktorú u nás absolvovali vojská NATO reprezentované armádnymi zložkami USA na hranici našej republiky. Na rozdiel od nich občania Prešova i členovia charty 2015 privítali Nočných vlkov ako poslov mieru. Po vrúcnej vďake Prešovčanom motorkári pokračovali do Popradu a 20. septembra ukončili svoju návštevu na Slavíne, kam si prišli uctiť padlých hrdinov druhej svetovej vojny.

  2

  3

  4

  5 (2)

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  12

  13

  14

  15

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist