zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Maďarsko súhlasí so slovenským postojom k utečeneckým kvótam

  Október 1st,2015 Posted in Články, Správy, Z domova, Zo sveta

  lazar_janos__20140619124501862Budapešť/BratislavaPredstavitelia maďarskej vlády vyjadrili plný súhlas s názormi vlády Slovenska, ktorá odmieta kvóty, určujúce rozdelenie imigrantov podľa predstáv Európskej únie. Na dnešnej tlačovej konferencii v Budapešti prišiel s týmto postojom minister poverený riadením vlády, János Lázár.

  Slovensko, patriace medzi štáty Vyšehradskej štvorky dostalo plnú podporu na ochranu svojho hraničného priestoru zo strany Maďarska. Ako tvrdí Lázár, kooperácia na tomto akte je už rozpracovaná a bude sa na nej spolupodieľať i predseda maďarskej vlády, Viktor Orbán. János Lázár zdôraznil, že spolupráca krajín Vyšehradskej štvorky má v tejto krízovej situácii vysokú prioritu. Pripomenul konflikty v utečeneckých táboroch v Nemecku, kde došlo k rôznym násilným činom. Je presvedčený, že utvorenie priechodu z Rakúska do Nemecka je ďalšou výzvou pre utečencov. Rovnako sa k tejto možnosti postavili i nemecké zdroje, ktoré zaujali negatívny postoj voči sýrskym imigrantom.

  Minister sa vyjadril o oplotení na chorvátsko-maďarských hraniciach, pričom podotkol, že tridsaťosem kilometrový úsek 78 je už dokončený. Podotýka tiež, že vytvorenie hraničného plota je jediným možným riešením proti neorganizovanému prechodu imigrantov. V prípade, že sa Chorvátsko vyhne plneniu svojich zmlúv v rámci záznamov o utečencoch, spochybní tým schopnosť stať sa plnohodnotným členom Európskej únie, resp. i možnosť byť jedným z členov v schengenského priestore, tvrdí Lázár.

  (dj)

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist