zmenšiť zväčšiť text
Články
 • V Nitre spoločne proti fašizmu

  August 20th,2016 Posted in Správy, Z domova

  sln_szpbNITRARegionálne organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) a Spoločnosti Ladislava Novomeského budú v Nitre a okolí koordinovať spoločné aktivity v boji proti fašizmu.

  Obe organizácie sa v dohode zaviazali presadzovať zásady tolerancie a spolupráce so všetkými organizáciami a združeniami založenými na demokratických princípoch, ďalej na zachovávaní a šírení odkazu SNP a protifašistického odboja. V ďalšom bode dohody sa organizácie zaviazali “spoločne aktívne vystupovať a pôsobiť v duchu najlepších tradícií slovenskej spoločnosti, na vedomie a výchovu najmä mladej generácie, formovanie jej odporu proti pravicovému radikalizmu, xenofóbii rasizmu, popieraniu holokaustu, proti glorifikácii predstaviteľov tzv. Slovenského štátu z r. 1939-1945″.

  Nitriansky klub SLN chce budovať antifašistické povedomie najmä v myslení mladej generácie a oživiť tradíciu jednotlivých kapitol antifašistického odboja v Nitre a okolí. Najbližším podujatím, ktoré bude zamerané týmto smerom bude Antifašistický výstup na Zobor, ktorý sa uskutoční 1. októbra. Výstup na Zobor je organizovaný pri príležitosti výročia sovietskeho výsadku v Zoborských vrchoch nad Nitrou.

  Redakcia

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist