zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Blamáž: Úrady musela na poškodzovanie pamätníka upozorniť ruská ambasáda

  September 15th,2016 Posted in Články, Správy, Z domova

  ke (2)Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku dnes na svojom facebookovom profile odsúdilo poškodenie pamätníka Červenej armády v Košiciach. Zároveň informovalo, že zaslalo slovenským inštitúciám protest.

  “Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike kategoricky odsudzuje podobné činy, požaduje ich vyšetrenie a potrestanie vinníkov. S týmto cieľom bola odoslaná oficiálna nóta na Ministerstvo zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Slovenská vláda vo svojej odpovedi vyjadrila hlboké poľutovanie nad týmto činom a prisľúbila voči vinníkom prísne zakročiť. Aj košický magistrát vyjadril vážne znepokojenie nad týmto činom a oznámil, že odstráni škodu, spôsobenú poškodením pamätníka a príjme príslušné opatrenia, aby k ničomu podobnému v budúcnosti nedochádzalo.” uvádza sa vo vyhlásení ambasády.

  Pamätník sa terčom “dvoch košických vandalov” stáva pravidelne. Kompetentné úrady, vrátane magistrátu mesta Košice, však dlhodobo prehliadajú a ignorujú upozornenia zo strany politických strán, záujmových združení a občianskej verejnosti. Nečinnosť úradov podčiarkuje aj fakt, že priamo oproti spomínaného pamätníka sa nachádzajú kamery Mestskej polície. Fakt, že na vzniknutú situáciu musela upozorniť ambasáda Ruskej federácie zaslaním oficiálnej nóty je pre slovenské úrady blamážou.

  Informáciu ambasády RF si môžete prečítať TU.

  (ab)

   

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist