zmenšiť zväčšiť text
Články
 • Líder komunistov: Prezident je farizej. Únia nám nesmie diktovať postoje k imigrantom

  September 19th,2016 Posted in Články, Rozhovory
  Jozef-Hrdlicka

  foto: topky.sk

  “Prezident Kiska je farizej. Jeho otec bol funkcionárom komunistickej strany, pokiaľ sa nemýlim, pracoval v rámci národného výboru a mal na starosti oblasť školstva, a tak trochu aj ideológie súvisiacej s ateizmom. Ak to pán prezident popiera, tak klame aj sám seba,” aj takéto slová adresoval predseda KSS Jozef Hrdlička prezidentovi republiky v rozhovore pre Parlamentné listy.

  Hrdlička sa však pristavil aj pri hodnotení súčasnej vlády, najmä pri premiérovi Ficovi. “Viackrát sme upozorňovali na to, že existuje značný rozdiel medzi sľubmi Roberta Fica a realitou a krokmi vlády. Na jednej strane musím poukázať, že z volebného výsledku bola zostavená vláda z vcelku prijateľných politických subjektov,” povedal líder KSS a dodal, že Smer-SD premrhal jedinečnú možnosť na zavedenie systémových zmien v minulom volebnom období, keďže Smer-SD vládol sám.

  Šéf komunistov zároveň potvrdil, že KSS je za vystúpenie Slovenska z EÚ. Podľa neho projekt Európskej únie slúži predovšetkým kapitálu, pričom nerešpektuje danosti jednotlivých členských krajín. Toto je jedna z otázok, v ktorých sa KSS vie zhodnúť so stranou VZDOR-SP a preto komunisti spoluprácu nevylučujú.

  V rozhovore pre Parlamentné listy upozornil na nepotrestanie dvoch košických umelcov za ničenie pamätníkov. “Podľa nášho názoru je to nielen odsúdeniahodné, ale aj trestuhodné. Jedna vec je, že títo „umelci“ páchajú tieto trestné činy a druhá vec je, že naša spoločnosť na takéto niečo nereaguje adekvátne a v súlade s platnou legislatívou,” povedal Hrdlička s tým, že dvojica Košičanov pravidelne ničí aj pamätníky Červenej armády a domácich antifašistov.

  Celý rozhovor s predsedom KSS si môžete prečítať na portáli Parlamentné listy.

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist