zmenšiť zväčšiť text
ČLÁNKY
 • O Krokoch

  Charakteristika

  Všetky súčasné “mienkotvorné” médiá predovšetkým plnia úlohy svojich bohatých majiteľov. Môžu sa nazývať “nestranné”, “nezaujaté”, “objektívne”, no aj tak v konečnom dôsledku len predkladajú svojim čitateľom propagandu.

  Naša redakcia otvorene “priznáva farbu” Krokov, lebo nechceme slovenských čitateľov presviedčať o tom, že sme niekým, kým nie sme.

  KROKY sú celoslovenským mesačníkom zameraným na politické a spoločenské dianie doma a vo svete. Všímame si ale aj udalosti v kultúre, ekonomike, komentujeme historické udalosti. Súčasnosť analyzujeme a podávame z pohľadu radikálnej ľavice. Sme jediným časopisom na mediálnom trhu tohto druhu, a práve v tom spočíva hlavný rozdiel medzi KROKMI a ostatnými periodikami. Prinášame informácie, ktoré bežné médiá neuverejnia alebo zataja.

  Vznik periodika

  KROKY vznikli v roku 2004 ako nový mesačník Komunistickej strany Slovenska. Prvé vydania boli formátu A4 v červeno-čierno-bielom farebnom prevedení.

  V roku 2007 prešli noviny prvou zmenou. Z formátu A4 prešla redakcia na klasický novinový formát. Dovtedajšiu šéfredaktorku Evu Siskovú vystriedala Oľga Kajabová. Noviny sa predovšetkým zameriavali na vnútrostranícky život a udalosti. V tomto období začína aj distribúcia v novinových stánkoch.

  V septembri 2011 prichádza ďalšia zmena vizuálu. Periodikum opäť prechádza na formát A4, tentokrát do podoby farebného časopisu na kriedovom papieri.

  Zatiaľ posledná zmena nastala na začiatku roku 2013. Oľgu Kajabovú strieda na poste šéfredaktora Artur Bekmatov a KROKY menia svoju vizuálnu stránku na modernejšiu. Od augusta fungujú KROKY aj na webe.

  Vydavateľom KROKOV je od začiatku spoločnosť ISKRAPRESS s.r.o

Copyright © 2012 KROKY. All rights reserved. TOPlist